Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tmerri i emigrantëve....(FOTO-LAJM)

Tmerri i emigrantëve....(FOTO-LAJM)

Postuar: 10/09/2015 - 19:27

Në një det balte është kthyer kufiri maqedonas nga shirat e rrëmbyeshëm. 
 
Kjo është një tjetër sfidë që emigrantët duhet ta përballojnë për të mbërritur  në vendet e Europës perëndimore. 
 
Të paktën 7 mijë njerëz, mes tyre shumë prindër me fëmijë, sfiduan shiun dhe u përplasën me policinë në kufirin verior të Greqisë, teksa po hynin në Maqedoni.
 
Policia grek thotë se kjo është vala më e madhe e vetme e refugjatëve, e regjistruar gjer më tani. Maqedonia po shqyrton mundësinë e ngritjes së një gardhi në kufirin me Greqinë, njësoj siç ka bërë Hungaria.
 
Nga ana tjetër ekspertët thonë se pritet një valë akoma më e madhe refugjatësh në dhjetët ditët në vazhdim
 
emigro2
 
emigro1
 
Stand off: Macedonian soldiers try to keep migrants and refugees under control before they cross the border line from Greece into Macedonia
 
A migrant falls down as he tries to pass a police cordon at the border between the northern Greek village of Idomeni and southern Macedonia
 
Forcing them back: Macedonian soldiers try to keep migrants under control before they cross the border line from Greece into Macedonia
 
A Macedonian border policeman scuffles with migrants as they wait to pass in heavy rainfall from the northern Greek village of Idomeni
 
Deluge: A Syrian refugee carries his child through the mud as they cross the border from Greece into Macedonia during a rainstorm

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 23:57

Në shkretëtirën Thar të Pakistanit, 18 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur, gjatë një nate vdekjeprurëse me rrufe.

Postuar: 15/11/2019 - 21:02

Franca u ka dërguar vendeve të BE draftin me metodologjinë e re për zgjerimin, në të cilin kërkon

Postuar: 15/11/2019 - 20:48

Sëmundja e pagëzuar me emrin “Vdekja e Zezë” është rikthyer.

Postuar: 15/11/2019 - 20:08

Shembet kupola e një xhamie gjatë ndërtimit në Turqi.

Postuar: 15/11/2019 - 18:48

Drejtori i medias italiane ''Campani News'' Mario De Michele u sulmua nga persona

Postuar: 15/11/2019 - 18:29

Mos u gënjeni nga ajo që shihni në televizion pasi natyra në fakt nuk është madhështore sa në d

Postuar: 15/11/2019 - 16:33

Rrufetë kanë goditur dhe vrarë të paktën 18 njerëz dhe kanë plagosur dhjeta të tjerë gjatë një