BREAKING NEWS

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e COVID, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë
x

Bota

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë godet Greqinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë godet Greqinë, ja ku

Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Richter ka goditur ishullin e Zakinthos në Greqi ditën e sotme.

Epiqendra e tërmetit ishte 15 kilometra nga Gaitanio dhe 97 kilometra nga Patra, ndërsa thellësia ishte 8 kilometra.

Ende nuk ka informacione për të lënduar apo dëme material, ndërkohë që kujtojmë se edhe disa muaj më parë Greqia u godit nga një tjetër tërmet i fuqishëm.

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë godet Greqinë, ja ku