BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Bota

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fuqishëm godet Kinën, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë (VIDEO)

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fuqishëm godet Kinën, ja ku

Një tërmet i shkallës rihter 5.1 ka goditur qytetin kinez Tangashan.

Lëkundjen mësohet se janë ndjerë edhe në Pekin.

Ndërkohë epiqendra e tërmetit ishte regjistruar në një lagje banimi, pak më larg qendrës së Tangshan, shkruajnë mediat e huaja.

Fatmirësisht deri më tani nuk ka raportime për viktima. Ndërkohë në vitin 1976 në këtë zonë është regjistruar një tërmet i fuqishëm që shkaktoi 240,000 viktima.