BREAKING NEWS

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa
x

Bota

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti me magnitudë 4.9 shkund këtë shtet, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti me magnitudë 4.9 shkund

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.9 të shkallës rihter ka goditur Sirinë mesditën e sotme.

Tërmeti ka pasur një epiqendër rreth 26 km larg qytetit Al Hawl, në afërsi të Al-Hasakah, me një thellësi 10 km.

Deri më tani nuk janë raportuar dëme materiale, ndërkohë që njoftohet që është ndjerë deri në Irak.

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti me magnitudë 4.9 shkund