BREAKING NEWS

Nga batutat e Ramës tek pjesëmarrja e Vangjush Dakos, çfarë nuk u pa sot nga Kongresi i PS (FOTOT)

Nga batutat e Ramës tek pjesëmarrja e Vangjush Dakos,
x

Bota

Toka nuk gjen qetësi, u regjistrua një tjetër tërmet i fuqishëm

Toka nuk gjen qetësi, u regjistrua një tjetër tërmet i

Japonia është goditur sot nga një tërmet me magnitude 5.2 ballë. Dridhja u regjistrua pranë Fukushimës.

Dëshmitarët thanë se e ndjenë një dridhje që zgjati rreth 10 sekonda në orët e mbrëmjes, sipas kohës lokale.

Pavarësisht fuqisë së dridhjes dhe epiqendrës afër bregdetit, Agjencia Meteorologjike e Japonisë nuk e ka aktivizuar alarmin për cunami.

Në vitin 2011, në Fukushima ndodhi fatkeqësia më e rëndë bërthamore që nga rasti i Çernobilit, kur një tërmet 9.1 ballë i shkallës Rihter shkaktoi cunami.