BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Bota

Tragjedi e tmerrshme! 24-vjeçari vret nënën, 2 motrat dhe vëllain, ishte nën efektin e drogës

Tragjedi e tmerrshme! 24-vjeçari vret nënën, 2 motrat dhe

Një irakian ka vrarë vrau nënën, vëllain dhe dy motrat e tij nën efektin e drogës. Ali Habib, i lindur në vitin 1999, ishte nën efektin e një  droge të paspecifikuar kur qëlloi katër anëtarë të familjes së tij: nënën, vëllain dhe dy motrat e tij, sipas një zyrtari të policisë.

Burri u arrestua më pas. Vrasja e katërfishtë ndodhi në Qat, kryeqyteti i provincës Ouazit.

Kjo provincë që kufizohet me Iranin është bërë një rrugë kryesore e trafikut të drogës, veçanërisht metamfetaminës kristal (një drogë sintetike) ashtu si edhe provincat fqinje.

Sipas policisë dhe diplomatëve perëndimorë në Irak, droga vjen nga Libani, Siria dhe Irani. Por Iraku nuk është vetëm një vend tranzit: shitja dhe përdorimi i drogës ka parë një rritje të madhe në vend vitet e fundit.