BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

Tragjedi në det të hapur, përmbytet varka me refugjatë, raportohet për 73 të vdekur

Tragjedi në det të hapur, përmbytet varka me refugjatë,

Autoritetet siriane kanë gjetur trupat e të paktën 73 personave në një varkë me emigrantë që u mbyt pasi u larguan nga Libani të enjten, tha në një deklaratë ministri sirian i Shëndetësisë, Hassan al-Wubah.

“Sipas numërimit ende të përkohshëm, numri i të vdekurve nga mbytja e anijes është 73, ndërsa 20 persona janë dërguar në spitalin al-Bassel në Tartous”, shpjegoi Wubach.

Autoritetet siriane filluan gjetjen e kufomave në det në brigjet e Tartous, mbrëmjen e djeshme të së enjtes, por siç raporton APE-MPE, ende nuk kanë sqaruar se çfarë ka ndodhur me varkën. Ministria e Transportit e vendit, duke cituar të mbijetuarit, tha se anija u largua nga Mynihu në Libanin verior të enjten me 120 deri në 150 persona në bord dhe u nis për në Evropë.

Për shkak të krizës ekonomike në Liban, një nga më të këqijat në botë që nga viti 1850, shumë po përpiqen të largohen nga vendi. Përveç libanezëve, anijet shpesh transportojnë njerëz që tashmë janë refugjatë nga Siria dhe Palestina.