BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x

Bota

Tragjedi/ Përplaset autobusi, humbin jetën 20 persona, 7 prej tyre fëmijë

Tragjedi/ Përplaset autobusi, humbin jetën 20 persona, 7 prej tyre

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Ugandën Perëndimore, ku një autobus është rrëzuar ku si pasojë kanë humbur jetën 20 persona.

Sipas informacioneve të policisë të paktën 7 nga viktimat janë fëmijë.

Autobusi u rrëzua në autostrada teksa udhëtonte nga qyteti i Fort Portal për në kryeqytet, Kampala.

Fotografitë e postuara në mediat sociale treguan shërbimet e urgjencës duke u përpjekur të nxjerrin të mbijetuarit nga rrënojat e shkatërruara. Ky është një nga aksidentet më vdekjeprurëse në vendin afrikan në vitet e fundit, shkruan Sky News.

Aksidentet rrugore nuk janë të rralla në Ugandë, ku rrugët janë shpesh të ngushta dhe të mbuluara me gropa.