Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjedia e "Charlie Hebdo", pamje tronditëse nga redaksia ku u vranë gazetarët

Tragjedia e "Charlie Hebdo", pamje tronditëse nga redaksia ku u vranë gazetarët

Postuar: 08/01/2015 - 17:19

Gazeta franceze “Le Monde” ka publikuar fotografi të zyrave të Gazetës “Charlie Hebdo” ku janë ekzekutuar 10 persona. Në fotografitë e publikuara shihen qartë gjurmë të mëdha gjaku.
 
Zyra e mbushur me gjak dhe e shkatërruar tërësisht, i ngjan një fushë beteje.
 
Po ashtu mediat në Francë kanë publikuar edhe një fotografi, ku gjashtë gazetarë dhe pjesëtarët e vrarë të stafit të “Charlie Hebdo”, janë fotografuar së bashku në vitin 2000. Nga e majta lartë, është Philipe Honore, Georges Wolinski, Bernard Maris dhe Jean Cabut. Para tyre në shkallë, nga e majta është redaktori Stephane Charbonnier dhe karikaturisti Bernard "Tignous" Verlhac.
                             Pamjet e redaksisë ku ndodhi vrasja e gazetarëve
 
        Fotografia me gjashtë gazetarët dhe pjesëtarët e vrarë të stafit të “Charlie Hebdo”
stafi i charlie hebdo
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:32

SHBA pas një dekade e gjysmë sërish dërgon ushtri dhe resurse ushtarake në bazën ajrore në Arabinë Saudite,  pas pershkallzimit të tensioneve në Gjirin Persik.
 

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

22 persona që kishin marrë pjesë në hapjen e varrit të faraonit Tutankamon kanë vdekur në rreth

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar

Postuar: 20/07/2019 - 15:03

Komisioni Evropian (KE) miratoi një pako të re të masave për ndihmë në vlerë prej 1.41 miliardë

Postuar: 20/07/2019 - 13:56

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin tronditës kur një adoleshente u qëllua pa ndjenja një natë

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari ng

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.