Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjedia me 22 të vdekur në Genova, Berluskoni: Boll më me polemika

Postuar: 14/08/2018 - 15:54

 “Po ndjek me trishtim të thellë lajmin për dramën që ndodhi në Genovë. Mendimet e mia të ndjera shkojnë për viktimat, familjet e tyre, dhe të plagosurve. Jam pranë tyre. Dua t’u shpreh mirënjohjen time zjarrfikësve dhe të gjithë personelit që është angazhuar për të shpëtuar jetë njerëzish”. Kështu deklaroi Silvio Berluskoni në një deklaratë për mediat.

 
“Tani për tani, i gjithë vendi duhet të jetë në një anë, duke lënë mënjanë polemikat e çdo lloji”, tha ish-kryeministri italian.
 
Nga shembja e urës në Genova, deri më tani janë shkaktuar 22 të vdekur, ndërsa 8 persona paraqiten në gjendje të rëndë për jetën. Autoritetet italiane bëjnë me dije se raportohet për 10 persona të zhdukur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.