Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjedia me 35 të vdekur nga shembja e urës, komuna e Genovas shpall dy ditë zie

Postuar: 14/08/2018 - 19:33

Genova dhe mbarë Italia po përballet sot me momente tepër të vështira, pas shembjes së urës Morandi, që deri më tani u ka marrë jetën 35 personave. Mediat italiane raportojnë se Komuna e Genovas ka marrë sot një vendim për të shpallur dy ditë zie në kujtim të viktimave.

 
Kështu në nder të viktimave, nesër dhe pasnesër flamuri i komunës, ai i Republikës së Italisë si dhe ai i Bashkimit Europian do të ulen në gjysmështizë. Kjo vlen për të gjitha godinat institucionale të qytetit, si Palazzo Tursi, ndërtesat komunale, ato të organeve publike dhe shkollave të qytetit, shkruan ‘Tgcom’.
 
Kujtojmë që shembja e urës i ka kushtuar jetën 35 personave, 1 prej të cilëve fëmijë. Ndërkohë dhjetëra persona po marrin ndihmën e nevojshme ndërsa 10 të tjerë konsiderohen të zhdukur. Mediat italiane raportojnë se numri i viktimave mund të rritet me kalimin e orëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.