Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjedia me urën në Itali/ Nxirren të gjallë dy persona, dyshohet për dhjetëra të plagosur,reagon Matteo Salvini

Postuar: 14/08/2018 - 14:14

Tragjedia që ndodhi pak më parë, ku një urë u rrëzua në Genova të Italisë, ka shkaktuar panik për qytetarët. Nga raportimet e minutës së fundit prej mediave italiane, bëhet me dije se janë nxjerr nga rrënojat të gjallë dy persona. Gjithashtu dyshohet për dhjetëra të plagosur, ndërkohë mësohet se poshtë urës vijnë zëra për ndihmë

Në lidhje me tragjedinë ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm, Matteo Salvini nëpërmjet një postimi në Twitter.

“Ne jemi duke ndjekur minutë pas minute situatën e rrëzimit të urës në Ponti të Genovës. I falënderojmë të gjithë, dhe 200 zjarrfikësi heronj, tani jemi duke punuar për të shpëtuar sa sa më shumë njerëz”, shkruan ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.