Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjedia në Genova/ I shpallur në listën e të humburve, gjermani ‘i zhdukur’ telefonon në prefekturë: Jam gjallë

Postuar: 18/08/2018 - 11:04

Qytetari gjerman që ishte shpallur i zhdukur në listën e të humburve është gjallë dhe mirë me shëndet. Këtë mëngjes ai ka telefonuar në prefekturë nëpërmjet numrit të lëshuar nga autoritetet pas shembjes së Urës Morandi.
 
I zhdukur mbetet akoma Mirko Vicini, punëtori gjenovez i Amiu, që ishte në kapanonin e ndërmarrjes, që u shemb pas rrëzimit të urës Morandi .
Shembja e urës shkaktoi 41 viktima. Nga rrënojat janë nxjerrë mëngjesin e sotëm edhe tre pjesëtarë të një familjeje.
 
‘Tgcom’ raporton se bëhet fjalë për familjen Cecala, babai Cristian, nëna Dawna dhe vogëlushja e tyre 9-vjeçare Kristal.Makina u zbulua gjatë natës, nën një bllok të madh çimentoje në urën Morandi.
 
Ndërkohë, forcat e kërkim-shpëtimit vazhdojnë të gërmojmë për të katërtën ditë radhazi nën rrënojat. Tashmë në listën e të zhdukurve është edhe një person.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.