Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjedia në Genova/ Nënë rrëfen si e shpëtoi të bijën mes rrënojave: I hiqja gurët nga fytyra por trupi...

Postuar: 17/08/2018 - 09:06

Marina Guagliata mbajti për dore të bijën Camilla nën rrënoja, pasi i kishte zënë poshtë një pjesë e urës Morandi, rrëzimi i të cilës shkaktoi 30 viktima, nga të cilët edhe dy shqiptarë.Ajo flet nga shtrati i spitalit, duke treguar tmerrin që jetoi, si mbeten gjallë nën rrënoja, ankthi për vajzën dhe së fundi lajmi se edhe e bija do t’ja dalë, do të jetojë.
Gruaja 58 vjece ishte bashkë me të bijën në momentin e gabuar. «Camilla është në gjendje më të rëndë, por së fundi më thanë se do të jetojë. Unë nuk kujtoj gjë, por aty nën rrënoja, e ndjeja që ishte poshtë edhe ajo, jo larg nga unë, tentova ta ndihmoj, duke i lëvizur gurë e rrënoja që po i zinin frymën, por më pas humba ndjenjat dhe nuk mbaj mend më gjë” tregon gruaja.
 
Ajo jeton Serra Riccò dhe është pronare e një ndërmarrje të njohur në qytet, merret me montimin e dritave për festa kryesisht të krishtlindjeve. ‘Ishte vetëm një moment dhe gjithçka u shemb, është vajza që më thotë se po ulërija për ndihmë, unë vetëm tani po kujtoj pak nga pak”.
marina

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.