Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjedia në Genova/ Shumë persona të mbetur nën rrënoja, ja si punohet për ti gjetur

Video: 

Postuar: 16/08/2018 - 10:57

Në Genova të Italisë u shënua një nga ngjarjet më dramatike automobilistike të Italisë, gjatë viteve të fundit. Një pjesë ure ka rënë në dhe për rrjedhojë deri më tani kanë humbur jetën 39 persona, të tjerë janë akoma të mbetur nën rrënoja, mes tyre ka edhe të plagosur.
 
Ndërkohë forcat e emergjencave vazhdojnë me kërkimet për të gjetur trupat e zhdukur. Në video shikohen si punohet për të gjetur trupa të vdekur ose të zhdukurit. Ndërsa ka pak shanse tashmë që ndër të zhdukurit të mund të gjendet ndonjë person gjallë. 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.