BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x

Bota

Tragjedia në Itali/ Gjenden 7 alpinistët e humbur pas rënies së akullnajës, fati i 5 italianëve...

Tragjedia në Itali/ Gjenden 7 alpinistët e humbur pas rënies

7 alpinistë, të cilit ishin të humbur pas shkëputjes së akullnajës në malet Marmolada, Itali, janë shpëtuar ditën e sotme, ndërsa 5 të tjerë vijojnë ende të jenë të humbur.

Mediat vendase raportojnë se dy ditë pas tragjedisë që la 7 të vdekur dhe 8 të plagosur, grupet e kërkim-shpëtimit arritën të nxirrnin fillimisht 4 prej alpinistëve, ndërsa krijuan kontakte më 3 të tjerët që gjendeshin poshtë masivëve me borë.

Pas disa orësh përpjekje ata u nxorën mirë, ndërsa u nisën me helikopter drejt spitalit. Autoritetet e cilësuan si një mrekulli shpëtimin e tyre, ndërsa vazhdojnë të shpresojnë për një tjetër mrekulli që do të çonte në shpëtimin e 5 alpinistëve që ende janë të humbur.

Aksidenti i frikshëm ndodhi pasditen e të dielës, ndërsa një akullnajë u shkëput, duke marrë para dhe grupin e alpinistëve.

Më të lexuarat