BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x

Bota

Tragjike/ 23-vjeçarja bie nga shkëmbi duke bërë ‘selfie’

Tragjike/ 23-vjeçarja bie nga shkëmbi duke bërë

Një 23-vjeçare ka humbur jetën në mënyrë tragjike, pasi ka rënë nga shkëmbi 20 metra i lartë duke bërë foto të një ujëvarë të njohur në Tailandë.

23-vjeçarja rumune Nane-Iosana Bodea, pësoi rënien e tmerrshme më 14 maj gjatë janë udhëtimi me miqtë e saj në pikën e njohur turistike.

Grupi ishin duke vizituar ishullin Koh Samui dhe ujëvarën e tij të famshme Na Muang ku ata vendosën të bëjnë një banjë.

Nane-Iosana, nga Rumania po admironte pamjen dhe vendosi të bënte disa foto

Por pasi u ngjit në shkëmbinjtë e thepisur për të pozuar për foto, ajo rrëshqiti tragjikisht në sipërfaqen e veshur nga myshqet.

Shoqëruesi i saj i tronditur Manuel Opancar, 22 vjeç nga Austria, tha se vajza ishte ngjitur në majë të shkëmbinjve, edhe pse terreni ishte “i lartë e i rrezikshëm”.

23-vjeçarja kishte rënë drejt vdekjes nga pika më e lartë e ujëvarës para turistëve të tmerruar.

Miqtë e dëshpëruar të Nane-Iosana nxituan drejt saj për t’i dhënë ndihmën dhe më pas thirrën shërbimet e emergjencës pro pa mundur ta shpëtonin.

Nane-Iosana, e cila jetonte në Austri, u shpall e vdekur në vend ngjarje.

Grupet e emergjencës shpenzuan disa orë për të ngritur trupin e saj nga pellgu i ujëvarës dhe më tej drejt rrugës automobilistike.

Trupi i Nane-Iosana u transportua në spitalin e Koh Samui ku po zhvillohet autopsia.

Vdekja është e disata në pikat shkëmbore turistike të vendit dhe pikërisht me turistët e pakujdesshëm në kërkim të fotografive “impresionuese”.

30 vjeçari francez Bastien Palmier, ra për vdekje nga shkëmbinjtë e Ko Samui në nëntor 2019 teksa kërkonte të bënte një foto.

Autoritetet tailandeze njoftojnë rregullisht për rreziqet e vendeve të larta dhe aksidentet që kanë ndodhur aty gjatë viteve.

Ndjekja e fotove perfekte raportohet se ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 300 turistëve vetëm në vitin 2021.