BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Lifestyle

Tre shenjat më të vendosura të Horoskopit që dinë saktësisht se çfarë duan dhe nuk kanë frikë të ndërmarrin veprime

Tre shenjat më të vendosura të Horoskopit që dinë

Shenjat më vendimtare dhe më të vendosura të zodiakut. Ata janë ata që nuk kanë nevojë të hezitojnë për të arritur qëllimet e tyre. Vetëbesimi i tyre është i lakmueshëm dhe guximi i tyre frymëzon të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë.Dashi

Njerëzit e Dashit janë të shtyrë nga zjarri që digjet në jetën e tyre të mëparshme dhe e dinë saktësisht se çfarë duan, duke mos kursyer asnjë përpjekje për ta arritur atë. Ata janë jashtëzakonisht të vendosur për të arritur qëllimet e tyre. Megjithatë, disa mund ta shohin këtë qëndrim si një gabim, duke deklaruar se ata kërkojnë të imponojnë idealet dhe udhëheqjen e tyre. Në fakt, në fund, Dashi gjithmonë do të marrë atë që dëshiron që në fillim.

Virgjëresha


Virgjëreshat janë planifikuesit dhe strategët më të mirë të zodiakut dhe i qasen çdo situate me vetëdije për qëllimin e tyre dhe mënyrën se si duhet të vazhdojnë, gjë që mund t’i bëjë ata të duken paksa “të tërhequr” në disa raste. Askush nuk mund të dyshojë kurrë në fokusin dhe vendosmërinë e personit të Virgjëreshës; sapo të vendosin, asgjë në botë nuk do t’i ndalojë ata të marrin atë që duan. Vizioni strategjik i Virgjëreshës, një ditë, mund të sundojë botën!

Bricjapi


Njerëzit e Bricjapit janë të pajisur me një mendje të qartë dhe të përqendruar në çdo gjë që bëjnë, pavarësisht nëse është një aktivitet që synon të tjerët ose veten e tyre. Kjo shenjë ndjek racionalitetin, duke vlerësuar rezultatet më të mira dhe mënyrën e arritjes së tyre. Pasi të kenë vendosur se çfarë duan, nuk ka asgjë që e ndalon Bricjapin të arrijë në vijën e finishit. Edhe nëse zgjat më shumë se sa pritej, ata nuk mërziten: vetëbesimi i tyre i bën të besojnë se vendimet e tyre janë gjithmonë më të mirat për ta.