BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Bota

TRAGJIKE/ Babai hero futet në det për të shpëtuar 3 fëmijët e tij, mbytet bashkë me 6-vjeçarin, shpëtojnë 2 të tjerët

TRAGJIKE/ Babai hero futet në det për të shpëtuar 3

Një ngjarje sa heroike aq edhe tragjike është regjistruar në ujërat e detit Ischitella në Castel Volturno, në provincën e Casertës.Mësohet se një burrë dhe djali i tij i mitur, 6-vjeç nga Gana u mbytën në det.

Bazuar në atë çfarë thonë rojet bregdetare, burri ndodhej në plazhin e Fontane Bleut me tre fëmijët e tij të mitur, 6, 10 dhe 13 vjeç.Të tre fëmijët u hodhën në det, por rryma i tërhoqi zvarrë nga bregu.

Për t’i shpëtuar burrë u fut në det, shpëtoi dy fëmijët 10 dhe 13 vjeç, ndërsa ai vet bashkë me djalin e vogël u mbytën.

Një nga dy fëmijët e dërguar në spital është në gjendje më të rëndë.Në vendin e ngjarjes mbërriti policia, zjarrfikësja dhe Autoriteti portual.

Më të lexuarat