BREAKING NEWS

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton deklaratën e bujshme të Ilir Metës, zbërthen skenarin e presidentit me Sali Berishën: O pushtetin o kokën e Lulit!

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton
x

Bota

Tragjike/ Koronavirusi i merr jetën 16 vjeçarit, nuk kishte asnjë sëmundje bashkëshoqëruese

Tragjike/ Koronavirusi i merr jetën 16 vjeçarit, nuk kishte

Një djalë 16 vjeçar pa asnjë sëmundje tjetër bashkëshoqëruese ka humbur jetën nga koronavirusi në Britaninë e Madhe.

I mituri është i dytë në Mbretërinë e Bashkuar që ndërron jetë nga Covid-19 edhe pse nuk vuante nga ndonjë sëmundje tjetër, në dy ditët e fundit.

Këto ngjarje kaq të rënda vijnë në një kohë kur vala e viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus në Britaninë e Madhe ka filluar të ulet ndjeshëm.

Testimet e vaksinave te fëmijët nga mosha 5 vjeç pritet të nisin brenda disa javësh për t’i hapur rrugë në të ardhmen një programi imunizimi për të miturit.

Kompania Pfizer do të nisë testimet te fëmijët nga 5-11 vjeç ndërsa AstraZeneca do të fokusohet te moshat 7-17 vjeç.

Më të lexuarat