BREAKING NEWS

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e vizitës së Escobar në Tiranë dhe jep mesazhin e fuqishëm

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e “përfaqësuesit” të Tom Doshit që mbështet Berishën, Bejko paralajmëron sulm të selisë pas 11 dhjetorit

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë rrezikojnë sekuestrim pronash e bllokim llogarish, Kim e Blinken paralajmërojnë reprezalje

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë
x
BREAKING NEWS

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë rrugën e integrimit, Tirana nuk do kërkojë ndarje nga Shkupi, kemi mësuar nga gabimet e njëri-tjetrit

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Bota

Tragjike/ Mbyten 27 persona, mes tyre burra, gra dhe fëmijë, tentuan të kalonin me varkë. Zbardhen detajet

Tragjike/ Mbyten 27 persona, mes tyre burra, gra dhe fëmijë, tentuan

Një tjetër tragjedi ka ndodhur në Angli ku raportohet se të paktën 27 perosna kanë humbur jetën në një përpjekje për të kaluar nga Franca në Angli me varkë.

Viktimat besohet se janë më së shumti nga Iraku, dhe kurdë. 17 burra, 7 gra, një prej të cilave shtatzënë, dhe 3 fëmijë kanë humbur jetën në këtë incident tragjik.

Dy të mbijetuar janë në gjëndje të rëndë, në spitalin e Lilës në Francë.Mediat po japin të dhënat më të fundit nga ky aksident.Kanali që lidh Francën me Anglinë sa vjen e bëhet më i rrezikshëm.

Megjithë vështirësitë, sërish shumë emigrantë tentojnë çdo ditë të futen në UK.

Mendohet se viktimat po lundronin me një varkë të vogël dhe të vjetër. Distanca është rreth 32 kilometra. Ky trafik njerëzot ka sjellë shumë debate mes Anglisë dhe Francës.