Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjike/ Nëna e pesë fëmijëve vdes pak orë para dasmës, vuante nga tumori në mitër

Postuar: 09/09/2018 - 11:09

Ishte në prag të martesës me njeriun e jetës së saj, babanë e pesë fëmijëve, por fatkeqësisht sëmundja nga e cila vuante, i mori jetën pak orë para ceremonisë.

Jennie Cameron, 32 vjeçe, nga Skocia ndërroi jetë pak orë para se të martohej me partnerin e saj Francis Yule, 32 vjeç, babai i pesë fëmijëve të saj.

Gruaja zbuloi në muajin korrik se ishte prekur nga tumori në mitër. Fatkeqësisht, sëmundja ishte në fazë terminale, dhe mjekët i thanë Jennie dhe familjes së saj se mundësitë për të mbijetuar ishin zero.

Duke mos mundur të bëjë dot asgjë, ajo vendosi që të jetojë aq sa i mbetej nga jeta e saj, duke caktuar edhe ditën e dasmës me Francis.

Por pak orë para ceremonisë së parashikuar për në 1 shtator, gruaja ndërroi jetë në krahët e bashkëshortit të saj të ardhshëm, i cili donte që ti vendoste unazën në gisht, para se ti jepte lamtumirën e fundit.

Të gjithë mysafirët mbetën të tronditur, por duke qenë të përgatitur për momentin e dhimbshëm, u mblodhën baskë në banketin e dasmës, shkruan noa.al.

“Kishte programuar gjithçka për momentin e altarit, por nuk ia doli. Në dhjetë javë u shkatërruam të gjithë. Kujtimi i Jennie do të jetojë tek fëmijët tanë”, tha Yule, pas vdekjes së nënës së fëmijëve të tij. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/09/2018 - 07:50

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov ka thënë dje se vendi nuk ka alternativë tjetër nëse dëshiron përkatësinë evropiane dhe në aleancën e NATOS, dhe dënoi ashpër presidentin opozitar të vendit

Postuar: 24/09/2018 - 23:57

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Yorkshire në Britani.

Postuar: 24/09/2018 - 20:35

Arkeologët kanë gjetur mbetjet e një anijeje pranë Lisbonës duke theksuar se ky është zbulimi më

Postuar: 24/09/2018 - 19:56

Paraditen e sot është mbajtur mbledhja e radhës së Kombeve të Bashkuara ku është diskutuar mbi çë

Postuar: 24/09/2018 - 19:01

Ky është momenti tronditës kur një vajzë e vogël nga Kina Lindore rrëzohet nga një lart

Postuar: 24/09/2018 - 18:58

Në mbrëmjen e vonshme të së premtes, më 21 shtator 2018, rreth orës 21.15 qendra e thirrjeve emer

Postuar: 24/09/2018 - 18:50

“Dekretin Salvini” është miratuar sot nga qeveria italiane dhe do të ketë ndryshime t