BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Bota

Tragjike/ Nëna hidhet nga 200 m lartësi me foshnjën 1 muajshe e djalin 3 vjeç, vdesin të gjithë, bashkëshorti i saj pëson shok kur merr lajmin tronditës. Zbardhet shënimi që ka lënë e reja

Tragjike/ Nëna hidhet nga 200 m lartësi me foshnjën 1 muajshe e

Një ngjarje tronditëse është raportuar në Moskë, ku një nënë e re është hedhur nga lartësia prej 200 metrash bashkë me foshnjën 1 muajsh dhe djelin 3-vjeç.

Olga Zharkova, 34 vjeç, dhe dy djemtë e saj të moshës tre vjeç dhe një muajsh, u hodhën nga një banesë e katit të 19-të dhe hetimet për vrasjen kanë filluar, ka shkruar Mirror.

Nëna e dy fëmijëve dyshohet të ketë vuajtur nga depresioni akut pas lindjes para se të vriste veten dhe fëmijët e saj, thonë hetuesit.

Zharkova, gruaja e një oficeri ushtarak rus, thuhet se kishte shkruar një shënim ku thoshte se nuk donte t’i linte fëmijët e saj në këtë “botë të vështirë, të zymtë” dhe i mbante fëmijët në krahë teksa binte nga banesa e lartë.

“Ajo u ankua tek të njohurit e saj se kishte depresion pas lindjes, u ndje e vetmuar dhe e lodhur”, është shprehur një burim. Burri i saj Dmitry, 35 vjeç, u trajtua për shok kur arriti në vendin e ngjarjes. Olga ishte ankuar se burri i saj ishte larg shtëpisë për periudha të gjata gjatë detyrave të tij ushtarake, thonë raportet.

Komiteti Hetues Rus ka hapur një hetim vrasjeje për vdekjen e dy fëmijëve dhe një analizë psikiatrike postmortem do të bëhet mbi nënën.