BREAKING NEWS

Ndërron jetë 33-vjeçari italian në Sarandë, dyshimet e para

Ndërron jetë 33-vjeçari italian në Sarandë, dyshimet
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x
BREAKING NEWS

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës së krimit, edhe SHISH ngrihet në këmbë në kërkim të Ervis Martinajt! Kontrollohen bazat në 5 qytete, ja çfarë po tentohet përmes qelizave telefonike

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH zbarkojnë në Uashington, ambasada amerikane del me njoftimin urgjent: Ka udhëhequr hetimet dhe ndjekjet penale të nivelit të lartë për korrupsionin publik

Çfarë pritet? Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH zbarkojnë
x

Bota

TRAGJIKE/ Vdes 21-vjeçarja, e pickoi mushkonja në ballë! Reagon mjeku: Kurrë më parë nuk kam parë një rast si ky

TRAGJIKE/ Vdes 21-vjeçarja, e pickoi mushkonja në ballë! Reagon

Një pilote praktikante 21 vjeç nga Britania e Madhe vdiq pasi u pickua nga një mushkonjë në ballë. Oriana Pepper nga Bury St Edmunds, Suffolk kishte pësuar një infeksion nga pickimi i mushkonjës, që më pas iu përhap në tru.

Ajo u shtrua në spital më 7 korrik të vitit të kaluar në momentin kur iu përhap infeksioni. Mjekët rekomanduan antibiotikë të cilët nuk e ndihmuan.

Dy ditë pas pickimit, e ndjera u rrëzua para të dashurit të saj James Hall, i cili e dërgoi me urgjencë në spital. Pepper vdiq në spital më 21 korrik të vitit të kaluar, raporton The Independent.

Mjeku ligjor i Suffolk, Nigel Parsley, tha të mërkurën se pilotja praktikante vdiq "si rezultat i një infeksioni serioz të shkaktuar nga një pickim i një insekti në ballë".

“Infeksioni ka prekur lëkurën e Orianës pas një pickimi nga një insekt. Më pas është futur në arterien karotide të qafës dhe ka çuar në mpirje septike në trurin e saj. Kurrë më parë nuk kam parë një rast si ky,"-tha mjeku ligjor.

Më të lexuarat