BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Bota

Tragjike/ Zjarri i fuqishëm ka përfshirë një ndërtesë në këtë shtet, 46 viktima dhe 41 të lënduar

Tragjike/ Zjarri i fuqishëm ka përfshirë një

46 persona kanë humbur jetën dhe 41 kanë mbetur të lënduar pas shpërthimit të një zjarri në një ndërtesë në Kaousioungk, Tajvan, sipas një deklaratë të qeverisë. Zjarri shpërtheu në një ndërtesë 40-vjeçare në  rrethin Yancheng të Kaohsiung në orët e para të mëngjesit.

Policia po heton shkakun e zjarrit ndërsa dyshohet se mund të ketë qenë i qëllimshëm.

Zjarri ishte “jashtëzakonisht i egër” dhe shkatërroi shumë kate të ndërtesës, thuhet në një deklaratë nga Departamenti i zjarrfikësve.

Zjarrfikësit nuk janë të sigurt për burimin e zjarrit, por vunë re se flakët ishin më intensive aty ku ishte grumbulluar shumë rrëmujë.

Dëshmitarët okularë u thanë mediave lokale se kishin dëgjuar zhurmën e një shpërthimi rreth orës 3 të mëngjesit. Ndërtesa është e vjetër rreth 40 vite me dyqane në nivelet më të ulëta dhe apartamente sipër.