Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjike/Sulm me makinë bombë, 20 persona të vdekur e dhjetëra të plagosur

Postuar: 18/01/2019 - 08:34

Të paktën 20 persona kanë mbetur të vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një sulm me makinë bombë në kryeqytetin e Kolumbisë, Bogota.

Drejtuesi i makinës, po ashtu është vrarë, dyshohet se është një  57 vjeçar. Asnjë grup terrorist ende nuk ka pretenduar se është përgjegjës për sulmin.

Presidenti i këtij shteti, Ivan Duque e ka përshkruar këtë sulm si “akt të çmendur terrorist” dhe ka shpallur tre ditë zie. Shpërthimi ka thyer dritaret e shtëpive dhe banesave që kanë qenë në afërsi.

Prokurori i Përgjithshëm, Néstor Humberto Martínez, ka thënë se në makinë kanë qenë 80 kilogramë me material shpërthyes, i cili është përdorur edhe më herët nga grupe guerile rebele të Kolumbisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/08/2019 - 22:05

Detektivët në Houston të Teksasit janë duke kërkuar të dyshuarin që qëlloi me armë dy burra, pasi ata i kishin ngacmuar të dashurën.

Postuar: 18/08/2019 - 12:48

Një kamerier në një restorant në Seine-Saint-Denis në Francë u godit fatalisht të premten nga një

Postuar: 18/08/2019 - 09:11

Një bombë ka shpërthyer në një sallë ku po zhvillohej një dasmë në kryeqytetin Afganistan, Kabul,

Postuar: 18/08/2019 - 07:50

Pekini ka reaguar ashpër dje ndaj marrëveshjes së propozuar të shitjes së avionëve luftarakë F-16

Postuar: 17/08/2019 - 22:34

Një grua është gjetur e pajetë në shtëpinë e saj në Birmingham mbrëmjen e sotme.

Postuar: 17/08/2019 - 22:23

Ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike një polic në krye të detyrës, pasi po ndiqte disa hajdutë që

Postuar: 17/08/2019 - 18:20

‘’Kapriçot’’ e motit kanë paralizuar qytetin e Stambollit.