BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Bota

Tre këshilla nga Baba Vanga që mund t’ju sjellin para dhe lumturi në shtëpinë tuaja

Tre këshilla nga Baba Vanga që mund t’ju sjellin para dhe

Baba Vanga, e njohur si Vangjelia Pandeva Dimitrova, lindi më 31 janar 1911 dhe vdiq më 11 gusht 1996, në moshën 85 vjeçare. Pas martesës, ajo mori emrin Vangjelia Gusterova dhe jetoi pjesën më të madhe të jetës në Rupite, zonë në malet Kozhuh, Bullgari. Vanghelia ishte një shëruese e verbër që shumë njerëz mendonin se zotëronte aftësi paranormale.
85% të parashikimeve të saj rezultuan të vërteta.

Prandaj ajo u quajt Baba Vanga, baba që do të thotë plakë, dhe Vanga që është shkurtim i Vangjelia. Baba Vanga ishte një foshnjë e lindur para kohe, e cila pati shumë probleme shëndetësore gjatë gjithë jetës së saj.

Vanga ishte analfabete, dhe shkrimi i saj ishte i vështirë për t’u kuptuar pasi fliste një dialekt të vështirë. Baba Vanga tha se fuqitë e saj paranormale vinin nga krijesa të padukshme, por ajo nuk mund t’i shpjegonte plotësisht ato.

Veç profecive të shumta, Baba Vanga e famshme shquhej edhe për këshillat e saj të mençura. Ajo besonte se disa gjëra mund t’ju sjellin para dhe lumturi.

Sigurisht, me kusht që t’i përmbaheni rregullave të caktuara:

1. Hani dhe pini gjithmonë nga pjatat dhe gotat e plota dhe të paprekura, kështu që do të mbani energji dhe lumturi të mirë në shtëpinë tuaj.
2. Për të parandaluar që lumturia dhe mirëqenia të largohen nga shtëpia juaj, vendosni disa palë metalike në një cep të vetmuar.
3. Jepini zogjve kore buke dhe thërrime që kanë mbetur nga dreka apo darka, kështu do të hyjë lumturia në shtëpinë tuaj.