BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Bota

Tri vendet e Bashkimit Europian arrijnë marrëveshje për rregullat e AI

Tri vendet e Bashkimit Europian arrijnë marrëveshje për rregullat

Mosmarrëveshjet nga vendet kryesore anëtare të BE-së, përfshirë Francën, mbi mënyrën sesi duhet të rregullohet inteligjenca artificiale (AI) kërcënuan të prishin legjislacionin e BE-së.

Franca, Gjermania dhe Italia kanë arritur një marrëveshje se si duhet të rregullohet inteligjenca artificiale (AI), sipas një dokumenti të përbashkët të parë nga Reuters, i cili pritet të përshpejtojë negociatat në nivel evropian.

Të tre qeveritë mbështesin angazhime që janë vullnetare, por të detyrueshme për ofruesit e vegjël dhe të mëdhenj të AI në Bashkimin Evropian që i nënshkruajnë ato.

Komisioni Evropian, Parlamenti Evropian dhe Këshilli i BE-së po negociojnë se si duhet të pozicionohet blloku.

Në qershor, Parlamenti Evropian prezantoi Aktin e tij të AI të krijuar për të përmbajtur rreziqet e aplikacioneve të AI dhe për të shmangur efektet diskriminuese, duke shfrytëzuar fuqinë inovative të AI.

Franca, Gjermania dhe Italia ishin ndër vendet më të mëdha anëtare që shtynë kundër rregullores, një lëvizje që kërcënoi të prishë përpjekjet për të miratuar legjislacionin në këtë sesion të Parlamentit Evropian.

Më të lexuarat