BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Trondit ish-bosi i famshëm, befason me atë çfarë thotë për Putin: Do i dilja plumbit...

Trondit ish-bosi i famshëm, befason me atë çfarë

Ish-pronari i “Formula 1”, Bernie Eçlestone ka shprehur edhe njëherë admirimin dhe mbështetjen e madhe për presidentin rus Vladimir Putin.

Në një intervistë të bujshme me Good Morning Britain, 91-vjeçari u pyet nëse i qëndronte ende pranë mikut të tij, zotit Putin.

“Unë ende do t’i dilja para plumbit për të. Do të preferoja të mos më lëndonte, por prapë do të merrja një plumb”, u përgjigj ai.

Kur e pyetën pse do të ndërmerrte një veprim kaq drastik, Eçlestone tha se do ta bënte pasi Putin “është një person i klasit të parë dhe ajo që ai po bën është diçka që ai beson se ishte gjëja e duhur.”

“Për fat të keq ai është si shumë njerëz të biznesit, sigurisht si unë, ne bëjmë gabime herë pas here. Dhe kur bën një gabim, duhet të bësh më të mirën për të dalë prej tij”, tha ai.

Eçlestone bëri gjithashtu komente për presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe u ndal veçanërisht te karriera e tij si komedian.

“Duket sikur ai dëshiron të vazhdojë atë profesion”, tha ish-bosi i “Formula 1”. 

Më të lexuarat