BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Bota

Tronditëse/ Babai mbyt 3 fëmijët e tij, qëllon me armë veten por mbijeton. Çfarë dihet deri tani

Tronditëse/ Babai mbyt 3 fëmijët e tij, qëllon me armë

Në zonën e Mlinovës, në pjesën veriore të Zagrebit pak pas orës 02:00 të ditës së sotme, ndodhi një krim i rëndë në të cilin të paktën tre persona humbën jetën.

Sipas informacioneve jozyrtare, janë dëgjuar edhe të shtëna me armë zjarri. Jutarnji list njofton se babai mbyti tre fëmijë, binjakët e moshës shtatëvjeçare dhe djalin në moshën katër vjeç, pas së cilës ai qëlloi veten. Ai mbijetoi dhe u transportua në spital.

Policia kreu një hetim deri në orët e para të mëngjesit, dhe sot në mëngjes trupat e tre fëmijëve u transportuan në Institutin e Mjekësisë Ligjore dhe Kriminologjisë, ku një autopsi do të përcaktojë shkakun e vdekjes.

Babai i fëmijëve është një konsulent financiar me përvojë i cili u diplomua në Universitetin e Donau-Universitat Krems dhe ka një diplomë master në administrimin e biznesit (MBA), ka punuar në disa kompani udhëheqëse austriake me qira, por edhe në pozicione drejtuese në Robert Bosch AG, Alcatel AG dhe të tjerët. Ai është një shtetas austriak me një adresë të përhershme kroate, dhe sipas të dhënave të disponueshme, ai ka lindur në vitin 1965.

Vlen të theksohet se prindërit e fëmijëve të vrarë ishin shkurorëzuar para disa kohe.

Policia konfirmoi për index.hr. se tre persona u vranë, por tani për tani, derisa të informojnë familjen për gjithçka, nuk duan të flasin për detajet e vrasjes dhe motivet.

Më të lexuarat