BREAKING NEWS

Marrëveshja për Zgjedhoren përfshin votën e emigrantëve? Ja si përgjigjet Damian Gjiknuri

Marrëveshja për Zgjedhoren përfshin votën e
x

Bota

Tronditëse! Gjendet i vdekur pranë një linje hekurudhore ministri i njohur gjerman

Tronditëse! Gjendet i vdekur pranë një linje hekurudhore ministri

Vetëvritet Ministri i Financave të landit të Hessens, Thomas Schaefer në Gjermani. Ekipet e shpëtimit gjetën trupin e tij të shtunën në mëngjes në një linjë hekurudhore ndëmjet Frankfurt and Mainz, ndërsa prokuroria Wiesbaden dhe Policia bëri publike ngjarjen mbrëmjen e kësaj të shtune.

Ai la pas gruan dhe dy fëmijët e tij.

Në një version të parë të artikullit mbi vdekjen e tij, gazeta “Faz” citoi një letër lamtumire në të cilën Schäfer nuk do ta përmendte direkt virusin, por përcaktoi të ardhmen sociale dhe ekonomike të shtetit si “të pashpresë”. Më pas, gazeta vendosi të hiqte letrën e lamtumirës nga faqja e internetit, por ajo vazhdon të qarkullojnë në mediat sociale.

Guvernatori Bouffier kujtoi i emcoionuar se Schäfer ishte i zënë “ditë e natë” me krizën aktuale dhe shtoi se “duhet të supozojmë se ai ishte shumë i shqetësuar për përmbushjen e pritjeve të mëdha të popullatës – veçanërisht në frontin e ndihmës. Duhet të supozoj se këto shqetësime e kanë sforcuar atë. Ai me sa duket nuk pa më rrugëdalje. Ai ishte i dëshpëruar dhe na la”.

Disa ditë më parë, duke folur në parlamentin e Hesse-s, Schäfer e përshkroi epideminë e koronavirusit si “sfida e shekullit”.

Tronditëse! Gjendet i vdekur pranë një linje hekurudhore ministri

Më të lexuarat