BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Bota

Tronditëse! Një burrë vret gruan shtatzënë dhe më pas i heq nga barku foshnjën e palindur

Tronditëse! Një burrë vret gruan shtatzënë dhe më

Një burrë dyshohet se vrau një grua shtatzënë para se t'i hiqte foshnjën e saj të palindur nga barku.

Godfred Aladago u arrestua dhe u dërgua në paraburgim i akuzuar për kryerjen e sulmit të neveritshëm ndaj Rose Asibi, 30 vjeç, një grua shtatzënë në Atobra, një periferi e Tepa në Rajonin Ashanti në Gana.

Sipas dëshmitarëve, vrasja e turpshme dyshohet se ka ardhur nga një keqkuptim pasi dhia e viktimës, Rose shkeli në fermën e Aladagos dhe hëngri disa nga prodhimet e tij.

Besohet se vrasja e dhunshme ka ndodhur më 20 qershor, ose pak më parë dhe u përhapën zëra se ai kishte vrarë dy gra.

Është raportuar gjithashtu se Aladago dyshohet se ka tentuar të vrasë vjehrrën e viktimës, Rachel Alale, por ajo ka mundur të arratiset.

Raportet e mëparshme sugjeruan se Rachel dhe Rose ishin vrarë në sulmin e tmerrshëm me hanxhar.