BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x
BREAKING NEWS

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit të Biden, Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të BUJSHME në Shqipëri: Nesër do të çuditen kur të formulohen akuza për...

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit
x
BREAKING NEWS

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë largimin në shtator, vetëm 7 emra futen në Presidiumin e Kongresit, ja lista

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë
x

Bota

Tronditëse! Roja shtiret si mjek, gruas i ndodh më e keqja

Tronditëse! Roja shtiret si mjek, gruas i ndodh më e keqja

Një ngjarje jo e zakonshme është shënuar në Pakistan, ku një grua ka ndërruar jetë pas një operacioni që iu nënshtrua. Familjarët e 80-vjeçares, Shameema Begum ranë pre e një mashtrimi nga roja i spitalit publik në Lahore, pasi e operoi duke pretenduar se ishte mjek.

Trupi i saj i është nënshtruar autopsisë për të përcaktuar nëse vdekja ishte rezultat i ndërlikimeve nga operacioni. Një zëdhënës i policisë tha: “Roja i akuzuar është arrestuar dhe ndodhet në paraburgim. Ai bëri sikur ishte mjeku dhe kishte kryer vizita nëpër shtëpitë e pacientëve të tjerë në të kaluarën.”

Në fillim të majit, një burrë u arrestua gjithashtu pasi pretendoi se ishte mjek duke shantazhuar pacientët të paguanin para se të kryente operacionin. Dhe në vitin 2016, u zbulua se një grua që pretendonte të ishte neurokirurge kreu operacione për tetë muaj së bashku me mjekë të specializuar në këtë spital.

Më të lexuarat