BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Bota

Tronditëse/ Therën djalin e tyre se iu kishte mbetur beqar, çifti i të moshuarve bëjnë rrëfimin horror: Kemi vrarë edhe vajzën dhe dhëndrin!

Tronditëse/ Therën djalin e tyre se iu kishte mbetur beqar,

Një çift të moshuarish në Iran, të akuzuar se droguan, therën me thikë dhe me pas copëtuan trupin e djalit të tyre në një vrasje për nder siç e quajnë ata, bënë rrëfimin e papritur tmerrues se në të njëjtën mënyrë kishin vrarë edhe vajzën dhe dhëndrin.

Akbar dhe Iran Khorramdin, 81 dhe 74 vjeç u arrestuan tre javë më parë në Teheran nën dyshimin se kishin vrarë djalin e tyre regjisor, Babak, trupi i të cilit u gjet i bere copash në një kosh mbeturinash pranë shtëpisë së tyre. Gjatë marrjes në pyetje nga policia, çifti i horrorit pohoi se e kishin hequr qafe të birin 47-vjecar pasi kishte mbetur i pamartuar. Ndërkohë thanë se po kështu kishin vrarë dhëndrin Faramarz dhe vajzën Arezou disa vite më parë, sepse sipas tyre, kishin sjellje imorale.

“Nuk ndiej asnjë peshë në ndërgjegjen time për këto vrasje, asnjë ndjenjë faji. I vrava sepse ishin korruptuar moralisht”, tha babai gjatë një seance paraprake në gjykatë. E ëma e regjisorit i mbështeti fjalët e bashkëshortit dhe shtoi: “I planifikuam bashkë vrasjet. Im shoq e tha i pari dhe unë dakord me të. Kemi vuajtur shumë për shkakun e tyre”.

Policia ende po i heton krimet sipas portalit Iranian Tasnim. Për vrasjen e fëmijëve, prindërit mund të marrin deri në 10 vjet burg sipas interpretimit që i bën Irani ligjit islamik e që në raste të tillë, parashikon dënime më të lehta. Por ata mund të dënohen me burgim të përjetshëm nga ana tjetër, për vrasjen e dhëndrit të tyre.

Më të lexuarat