BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Bota

Tronditëse/ U dhunua dhe u mbyt nga grabitësit, kjo është 20-vjeçarja që humbi jetën sot, bashkëshorti i saj rrëfen detajet shokuese (FOTO)

Tronditëse/ U dhunua dhe u mbyt nga grabitësit, kjo është

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një vajzë 20-vjeçare u dhunua dhe u mbyt nga grabitësit që kishin hyrë në shtëpinë e saj.

Ngjarja ndodhi në Glyka Nera të Greqisë. Sipas mediave greke, viktima, Caroline nga Britania, vazhdonte studimet në Universitetin e Pireut, ndërsa gjatë kohës kur 3 grabitës të maskuar hynë në banesën e saj ajo ishte në papafingo me vajzën e saj 11-muajshe.

Pasi nisën ta torturonin, grabitësit mbytën të renë, duke i marrë asaj jetën në prani të foshnjës, e cila u gjet duke qarë nga babai i saj, 32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, pilot në Aviacionin Civil.

Sapo bashkëshorti i saj ka parë skenën, ka njoftuar menjëherë policinë. “Ejani në rrugën Panagouli në Glyka Nera. Grabitësit vranë gruan time” , -mësohet të jetë shprehur ai. Në rrëfimin e tij bashkëshorti i viktimës tha se grabitësit flisnin në gjuhën greke.

“Ishte pak pas orës 5 të mëngjesit ngjarja. Unë pashë tre burra me kapuç. Njëri ishte i gjatë. Ata bërtisnin dhe kërcënuan në greqisht. Më lidhën në një karrige dhe pastaj vazhduan me gruan time.”, -përshkroi piloti. Mësohet se grabitësit morën 15,000 euro dhe bizhuteritë, dhe u zhdukën pa lënë asnjë gjurmë.

Tronditëse/ U dhunua dhe u mbyt nga grabitësit, kjo është

Tronditëse/ U dhunua dhe u mbyt nga grabitësit, kjo është

Tronditëse/ U dhunua dhe u mbyt nga grabitësit, kjo është

Tronditëse/ U dhunua dhe u mbyt nga grabitësit, kjo është