BREAKING NEWS

SPAK sekuestron pasuritë e Adriatik Llallës, vjen paralajmërimi i fuqishëm nga Yuri Kim

SPAK sekuestron pasuritë e Adriatik Llallës, vjen paralajmërimi i
x

Bota

Tronditëse! Zbardhen detaje nga sulmi me thikë pranë kishës së Notre-Dame në Francë, një gruaje iu pre koka

Tronditëse! Zbardhen detaje nga sulmi me thikë pranë kishës

Sipas të dhënave të para, ka të paktën dy të vdekur, një burrë dhe një grua nga sulmi me thikë në në zonën e kishës së Notre-Dame, në Nisë.

Agresori është ndaluar nga policia dhe është transportuar në spital. ‘Falë policisë autori i sulmit me thikë është ndaluar’ ka shkruan në Tëitter bashkiaku Christian Estrosi, duke publikuar edhe foto të ndryshme nga vendi i ngjarjes. Qytetari i parë, që ka shkuar edhe në vendin e sulmit, u ka kërkuar banorëve të evitojnë zonën e krimit.

Ndër të tjera një minutë heshtje është mbajtur në Asamblenë Kombëtare, ku ndodhej kryeministri francez Jean Castex në momentin e sulmit. 

Më të lexuarat