BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Bota

Tronditet qeveria e Zelenskyt, zbardhen zhvillimet e fundit me situatat e pazakonta që po ndodhin

Tronditet qeveria e Zelenskyt, zbardhen zhvillimet e fundit me situatat e

Dy zëvendësministra kanë dhënë dorëheqjen nga Ministria e Zhvillimit të Komuniteteve dhe Territoreve të Ukrainës si pjesë e një largimi të gjerë të zyrtarëve të lartë nga qeveria.

Këto lëvizje sipas tyre janë të lidhura me atë që ata e quajnë një goditje ndaj korrupsionit nga Presidenti Volodymyr Zelensky.

Vyacheslav Negoda dhe Ivan Lukerya të dy konfirmuan lëvizjet në faqet e tyre në Facebook. Kujtojmë se, gjatë ditës së sotme Zëvendësprokurori i Përgjithshëm i Ukrainës, Oleksiy Symonenko, u shkarkua nga posti i tij.

Deklarata që njoftonte largimin e tij nuk jepte asnjë arsye për vendimin, por tha se kishte qenë “sipas dëshirës së tij”.