BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

Tronditet Rusia! Mercenarët e Wagner kanë përdhunuar dhe torturuar ushtarët e Putin

Tronditet Rusia! Mercenarët e Wagner kanë përdhunuar dhe

Një kolonel rus i identifikuar me emrin Roman Veneviti ka dhënë së fundmi një dëshmi tronditëse teksa pretendon se mercenarët e grupit mercenar 'Wagner' po përdhunojnë, rrëmbejnë dhe torturojnë ushtarët e Vladimir Putinit. Veneviti i cili u kap pranë qytetit të sulmuar ukrainas të Bakhmut, pretendoi se ishte torturuar nga mercenarët ëagner, pavarësisht se ishte në të njëjtën anë të luftës së Rusisë, shkruan Daily Mail. 

“Mercenarët e Wagner vodhën dy tanke T-80, 4 topa, një kamion KAMAZ dhe automjete të blinduara. Kishte rrëmbime të ushtarakëve tanë, kur ata u keqtrajtuan fizikisht dhe u poshtëruan. Një nga oficerët e vegjël të batalionit tonë u rrëmbye dhe u torturua. Ai u mbajt lakuriq në një dysheme të ftohtë në një bodrum.  Ata spërkatën acid në sytë e tij, kështu që ai humbi përkohësisht shikimin, u lagu me benzinë ??dhe [ata] u përpoqën ta digjnin. Një nga ushtarakët u rrah dhe u përdhunua nga mercenarët e ëagner. Ai nuk mundi t'i mbijetonte poshtërimit dhe vrau veten”, tha  Venevitin. 

Venevitin tha se ushtarët e rrëmbyer rusë iu kthyen ushtrisë së Putinit në këmbim të municioneve, të cilat Wagner pretendon se ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu nuk ia kishte siguruar atyre.