BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Bota

Trump bën publike akuzën e rëndë: Në Pensilvani votuan 20 mijë të vdekur

Trump bën publike akuzën e rëndë: Në Pensilvani votuan

Donald Trump është kthyer për të ndezur betejën kundër fitores elektorale të Joe Biden : Në Twitter ai citoi stacionin televiziv One America Neës, sipas të cilit, "provat e mashtrimit zgjedhor vazhdojnë të rriten, 20 mijë të vdekur dhe mijëra të tjerë shfaqen në regjistrin elektoral të Pensilvanisë ato janë të pranishme në të gjithë vendin ".

Më pas presidenti shkroi një mesazh në dorën e tij për të paralajmëruar që avokatët e tij do të ndërhynin në disa televizione të drejtpërdrejta për të folur për një "çështje të hapur dhe të heshtur të mashtrimit zgjedhor. Shifrat janë marramendëse". 

Trump u raportua gjithashtu këtë herë nga Tëitter, por tani ai është mësuar me të: strategjia e tij vazhdon gjithsesi, me lëvizjet e reja ligjore që janë rënë dakord me Rudy Giuliani.

 Duket se ishte ky i fundit që e bindi presidentin të këmbëngulë me betejën e apelit për të vonuar në çdo mënyrë çertifikimet përfundimtare në shtetet kryesore, Qqëllimi është të shtyhet njoftimi zyrtar i rezultateve zgjedhore dhe për këtë arsye i fitores sa më shumë që të jetë e mundur. nga Joe Biden, i cili ndërkohë është marrë në pyetje.