Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Trump: Nuk do pranoj as edhe një dollar nga paga presidenciale, nuk është asgjë për mua

Postuar: 12/11/2016 - 19:12

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka thënë se nuk do e pranojë rrogën presidenciale prej 400,000 dollarësh.

“Gjëja e parë që do bëj nëse zgjidhem president, do jetë mospranimi i rrogës presidenciale. Kjo nuk është asgjë për mua”, tha ai më 17 nëntor të vitit 2015, në garën e Rochester, Nju Hampshire.

 

Për sa i përket kësaj pjesë të presidencës në një postim të tijin në Twitter dikush e kishte pyetur Trump nëse do e pranonte rrogën presidenciale tani që u zgjodh president, përgjigja e tij ishte se nuk do merrte as edhe një dollar prej saj.

Sipas Forbes vlera neto e të ardhurave të Trump shkon në 3.7 miliardë dollarë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 19:18

Një shpërthim raportohet të ketë ndodhur pasditen e sotme në Lyon, në rrugën Viktor Hugo. Nga shpërthimi mësohet te ketë të paktën tetë të plagosur, mes tyre një vajzë 8-vjeçare. 

Postuar: 24/05/2019 - 17:12

Kalimi i transportit të armëve përmes lumit Colorado në Amerikë është bërë më i thjeshtë nga nd

Postuar: 24/05/2019 - 17:07

Adem Duygu, analisti ushtarak nga Turqia ka postuar së fundmi imazhet satelitore të avionit të

Postuar: 24/05/2019 - 15:27

=SHBA i ka dhënë ultimatum Turqisë, partnerit në NATO.

Postuar: 24/05/2019 - 15:12

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe kryesuesja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, shkëmby

Postuar: 24/05/2019 - 11:23

Pak minuta më parë kryeministrja Britanike Theresa May ka dhënë dorëheqjen.

Postuar: 24/05/2019 - 08:33

Irani nuk do të dorëzohet ndaj presionit të SHBA dhe nuk do të braktisë qëllimet e tij edhe nës