Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Trump thotë se po merr në konsideratë pjesmarrjen në paradën ushtarake ruse të 9 Majit

Postuar: 08/11/2019 - 17:32

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se po merr në konsideratë të vizitojë Rusinë vitin që vjen për të parë paradën ushtarake të 9 Majit.
 
 “Më kanë ftuar dhe po e mendoj. Do të jetë koha e kumit të fushatës elektorale”, tha Trump për gazetarët në Shtëpinë e Bardhë.
 
Trump shtoi se do të dëshironte të merrte pjesë pro sinjalizoi se mund të jetë i zënë me punët e fushatës presidenciale 2020.
“Është një rast i rëndësishëm, celebrimi i fundit të luftës,” tha Trump.
 
Presidenti rus Putin i ka bërë ftesën Trump në qershor, për të ardhur në paradën e Ditës së Fitores më 9 maj, kur Rusia kujton fitoren mbi nazistët në 1945, por zakonisht kjo paradë përdoret për të treguar fuqinë ushtarake aktuale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 21:47

Teksa forcat amerikane në Siri u zhvendosën drejt fushave të naftës në Deir Ezzor në vijim të tërheqjes nga veriu i Sirisë, Rusia po vijon vendosjen në postet e braktisura nga SHBA.
 

Postuar: 18/11/2019 - 21:36

 Kina ka lunduar dje në ngushticën e Taivanit me aeroplambajtësen e saj të re, disa ditë p

Postuar: 18/11/2019 - 20:29

Autoritetet italiane arrestuan shefin e një kompanie në Napoli pasi punësoi dhjetëra punëtorë pa

Postuar: 18/11/2019 - 20:07

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusog tha se Ankaraja do të nisë një operacion të ri ush

Postuar: 18/11/2019 - 20:04

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederiksen bënë thirr

Postuar: 18/11/2019 - 19:51

Të paktën tre persona janë vrarë nga disa të shtëna në një Walmart në OklahomaSipas Patrullës s

Postuar: 18/11/2019 - 15:51

Prej dekadash SHBA ka refuzuar t’u shesë Egjiptit avionët gjuajtës F-15 për të mbajtur ve