BREAKING NEWS

Vazhdojnë përpjekjet për të finalizuar Reformën Zgjedhore, SHBA hedh hapin e rëndësishëm, zyra e shtypit të ambasadës njofton lëvizjen e Yuri Kim ditën e sotme

Vazhdojnë përpjekjet për të finalizuar Reformën
x

Bota

Trump thotë se po merr në konsideratë pjesmarrjen në paradën ushtarake ruse të 9 Majit

Trump thotë se po merr në konsideratë pjesmarrjen në
Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se po merr në konsideratë të vizitojë Rusinë vitin që vjen për të parë paradën ushtarake të 9 Majit.
 
 “Më kanë ftuar dhe po e mendoj. Do të jetë koha e kumit të fushatës elektorale”, tha Trump për gazetarët në Shtëpinë e Bardhë.
 
Trump shtoi se do të dëshironte të merrte pjesë pro sinjalizoi se mund të jetë i zënë me punët e fushatës presidenciale 2020.
“Është një rast i rëndësishëm, celebrimi i fundit të luftës,” tha Trump.
 
Presidenti rus Putin i ka bërë ftesën Trump në qershor, për të ardhur në paradën e Ditës së Fitores më 9 maj, kur Rusia kujton fitoren mbi nazistët në 1945, por zakonisht kjo paradë përdoret për të treguar fuqinë ushtarake aktuale.

Më të lexuarat