BREAKING NEWS

Baba i katër fëmijëve, ndërron jetë nga koronavirusi mësuesi i shkollës private në Korçë

Baba i katër fëmijëve, ndërron jetë nga koronavirusi
x

Bota

Turqia është e vendosur për ta frenuar pandeminë, ja se kur parashikojnë autoritetet të jetë ngadalësimi i virusit

Turqia është e vendosur për ta frenuar pandeminë, ja se kur

Presidenti turk Erdogan deklaroi se beson se vendi i tij do ta ngadalësojë ritmin e përhapjes së koronavirusit brenda dy ose tri javësh.

Në një fjalim televiziv drejtuar kombit, Erdogan po ashtu shfaqi besimin se Turqia do ta tejkalojë koronavirusin “në periudhën më të shkurtër të mundshme dhe me dëmin më të vogël të mundshëm”.

Turqia deri tani ka raportuar 44 viktima nga COVID-19, shkruan “AA”. Nga rreth 28.000 testet që janë kryer, 1872 persona kanë dalë pozitivë.

Erdogan tha se autoritetet janë duke monitoruar rreth 53.000 persona në shtëpitë e tyre.