BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Bota

Turqia “ngrin” bisedimet, mbetet pezull anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO

Turqia “ngrin” bisedimet, mbetet pezull anëtarësimi i

Negociatat midis Turqisë, Suedisë dhe Finlandës për anëtarësimin në NATO janë shtyrë për një kohë të pacaktuar me kërkesë të Ankarasë. Kjo është raportuar nga një burim në agjencinë ruse Ria Novosti dhe më pas është marrë edhe nga televizioni shtetëror turk. “Me kërkesën tonë, mekanizmi trepalësh midis Turqisë, Suedisë dhe Finlandës është anuluar për një kohë të pacaktuar ”, tha Ankaraja. Sërish sipas të njëjtit burim, takimi i radhës do të mbahet në Bruksel në shkurt. Kryeministri i Suedisë, Ulf Kristersson ka shprehur nevojën për të normalizuar marrëdhëniet me Turqinë. Kryeministri suedez vuri në dukje se “nuk ka asnjë çështje tjetër të sigurisë kombëtare më të rëndësishme se fakti që ne së bashku me Finlandën të bëhemi shpejt anëtarë të NATO-s”. Christerson tha se dëshiron të kthehet në një dialog funksional për t’u bashkuar me Organizatën e Traktatit të Atlantikut të Veriut. Ai theksoi se nëse nuk do të ketë një dialog funksional, do të jetë më e vështirë për Suedinë që të anëtarësohet dhe kjo mund të ketë pasoja për sigurinë e vendit. “Dua të rifilloj një dialog pune me Turqinë ,” theksoi ai, duke kritikuar “provokatorët” që po përpiqen të destabilizojnë kandidaturën suedeze dhe duke bërë thirrje për qetësi përballë një situate të rëndë. Një nga arsyet pse erdhi situata në këtë pikë janë protestat anti turke gjatë fundjavës në Stokholm. Në njërën prej të cilave, një prej të cilave politikan të ekstremit të djathtë dogji një kopje të Kuranit pranë ambasadës turke. Përgjigja e Moskës erdhi shpejt, duke pasur parasysh se ishin paralajmëruar "reforma ushtarake" për t'u marrë me zgjerimin e NATO-s.