Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Turqia u jep lamtumirën 300 viktimave të grushtit të shtetit, në ceremoninë mortore dhe Erdogan

Turqia u jep lamtumirën 300 viktimave të grushtit të shtetit, në ceremoninë mortore dhe Erdogan

Postuar: 17/07/2016 - 18:47

Më shumë se 300 persona humbën jetën mbrëmjen mes të premtes dhe të shtunës, pas përpjekjes së dështuar për të rrëzuar qeverinë e presidentit Erdogan, në një lëvizje që mendohet se u organizua nga ushtria.

Viktimave u është dhënë sot lamtumira e fundit, ndërsa vetë presidenti Erdogan ka marrë pjesë në ceremoninë mortore.

turqia 1turqia 3turqia 4turqiaturqia 5turqia 2

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 21:18

Teksa dimri përfshin hemisferën veriore të tokës, do të kemi gjithnjë e më pak dritë por disa vende janë shumë më keq se të tjerat.
 

Postuar: 21/11/2019 - 21:03

Pas përplasjes fatale të avionit stërvitor T-38 Talon në bazën ajrore të Oklahoma, mediat venda

Postuar: 21/11/2019 - 20:50

Dy pilotë të forcave ajrore amerikane kanë humbur jetën pas një aksidenti gjatë stërvitjes në b

Postuar: 21/11/2019 - 20:36

Ushtria e Norvegjisë tha sot se ka nevojë për tanke të reja pasi tanket moderne ruse T-80BVM ja

Postuar: 21/11/2019 - 20:24

Presidenti rus Vladimir Putin parashikoi sot shpërbërjen e Bashkimit Evropian duke e krahasuar

Postuar: 21/11/2019 - 20:00

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu u akuzua për korrupsion, mashtrime dhe shkelje të bes

Postuar: 21/11/2019 - 19:58

Ish-kryeministri italian dhe drejtuesi i Partisë Forca, Silvio Berlusconi tha sot se Kina është