Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tym e flakë/ Shpërthim i fuqishëm pranë Ambasadës së SHBA, reagon menjëherë Departamenti Amerikan i Shetit

Postuar: 11/09/2019 - 10:24

Një shpërthim i madh është dëgjuar pranë Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Kabul menjëherë pas mesnatës së të mërkurës.

Associated Press raportoi se një punonjës i Ambasadës Amerikane konfirmoi shpërthimin, por nuk kishte detaje.

Një re e madhe tymi është parë në atë moment. Sakaq, Departamenti Amerikan i Shtetit ka konfirmuar se nga shpërthimi nuk janë lënduar persona nga ambasada.

Incidenti ndodh në 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001 në SHBA, që ishin edhe arsye e nisjes së luftës në Afganistan.

Po ashtu Sulmi ndaj Ambasadës Amerikane, bëhet disa ditë pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet e paqes më talebanët janë anuluar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 21:51

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Urusla von del Leyen, e mbrojti sot vendimin e saj për të emëruar mes anëtarëve të rinj të KE një zyrtar përgjegjës për, siç thuhet, Mbrojtjen e Mënyrës Evropiane të Jet

Postuar: 16/09/2019 - 21:44

Tre persona vdiqën dhe të paktën 222 të tjerë janë infektuar në epideminë më të madhe të lister

Postuar: 16/09/2019 - 20:09

Një vajzë 10-vjeçare nga Texas ka vdekur dje në spital dy javë pasi kontaktoi amebën e rrallë t

Postuar: 16/09/2019 - 19:52

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un invited ka ftuar presidentin amerikan Donald Trump të vi

Postuar: 16/09/2019 - 19:43

Falë shpërndarjes ndërkombëtare dhe shikueshmërisë në mbarë botën, Turqia renditet vendi i dytë

Postuar: 16/09/2019 - 19:04

Ushtria ruse nisi të hënën ushtrimet vjetore strategjike.
 

Postuar: 16/09/2019 - 18:44

Një video shokuese është publikuar së fundmi nga Daily Mail, ku shfaqet një arab saudit duke film