Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tymoshenko bën thirrje për tu bashkuar kundër Rusisë

Tymoshenko bën thirrje për tu bashkuar kundër Rusisë

Postuar: 15/04/2014 - 19:18

Ish-kryeministrja e Ukrainës njëherazi kandidatja për presidente e Ukrainës Yulia Tymoshenko, iu ka bërë thirrje ukrainasve që të bashkohen me qëllim të mbrojtjes së vendit nga ajo që Tymoshenko e ka quajtur “luftë” të nisur nga Rusia.
 
Këtë thirrje Tymoshenko e ka bërë gjatë një bisede për shërbimin ukrainas të Radios Evropa e Lirë në Kiev.
 
Tymoshenko iu bëri thirrje autoriteteve që të shpallin gjendjen e jashtëzakonshme në qytetet lindore të Ukrainës, pjesë në të cilën protestuesit pro-rusë kanë konfiskuar ndërtesat qeveritare të dhjetë qyteteve. Kriza sipas saj, nuk duhet të ndryshoj datën e zgjedhjeve presidenciale me 25 maj.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 09:34

Dje u mbajtën zgjedhjet lokale të përsëritura për bashkinë më të rëndësishme në Turqi, atë të Stambollit.

Postuar: 24/06/2019 - 09:02

Gjithsej 57 terroristë janë neutralizuar deri më tani gjatë ofensivës antiterroriste “Kthet

Postuar: 24/06/2019 - 08:43

Nënë e bijë prenotuan në një hotel me katër yje për pushimet e verës, por u shokuan nga ajo cfarë

Postuar: 24/06/2019 - 07:54

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar kandidatin e Partisë Republikane Popullore (CHP)

Postuar: 23/06/2019 - 22:51

Partia turke në pushtet, Partia për Drejtësi dhe Zhvillim ka humbur zgjedhjet lokale në Stamboll.

Postuar: 22/06/2019 - 23:40

Eshtrat e një mësuesi, i cili u zhduk prej më shumë se 16 vjet më parë në Kinë, janë gjetur të va

Postuar: 22/06/2019 - 23:17

Presidenti i SHBA Donald Trump ka qenë gjithmonë në qendër të akuzave për ngacmime seksual.