BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

U arratis në SHBA pasi nxorri informacione të NSA, Edward Snowden merr shtetësinë ruse nga Vladimir Putin

U arratis në SHBA pasi nxorri informacione të NSA, Edward Snowden merr

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka vendosur t’i japë nënshtetësinë ruse ish-kontraktorit të Agjencisë amerikane të Sigurisë Kombëtare, Edward Snowden.

Snowden u arratis në SHBA pasi publikoi informacione rreth operacioneve të gjera të survejimit që kryheshin nga NSA.

Në vitin 2013, Snowden u largua nga Hong Kongu drejt Moskës, ku edhe jeton në fshehtësi. Në vitin 2020 atij ju dha rezidencë e përhershme në Rusi. Nga sot ai është shtetas rus me dekret të presidentit.

Snowden është në këkrim në SHBA, ndërsa shpesh herë është diskutuar mundësia e faljes së tij nga presidenti Donald Trump, por diçka e tillë nuk ndodhi.