BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x
BREAKING NEWS

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e numëruara, liderët më të fuqishëm të botës i japin goditjen përfundimtare “Carit”, ja çfarë po ndodh në Rusi

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e
x

Bota

U bë baba në moshën 83-vjeçare, doktori i njohur bën rrëfimin emocionues dhe tregon pengun e tij më të madh: Unë jam i vetëdijshëm se...(FOTO)

U bë baba në moshën 83-vjeçare, doktori i njohur bën

Një mjek i cili është bërë baba në moshën 83-vjeçare thotë se jeton çdo ditë duke e ditur se nuk do arrijë ta shohë djalin e tij të rritet.

Eksperti i ushqimit, Alberto Comillot thotë se ai bën gjithçka që mundet për t’i dhënë fëmijës sa më shumë kujtime që të jetë e mundur.

Gruaja e tij, Estefania Pasquini, 35 vjeçe, mbeti shtatzënë me fëmijën pas trajtimit të fertilitetit.

Pavarësisht moshës së Dr. Cormillot, ai thotë se është i përfshirë në mënyrë aktive në rritjen e djalit të tij, Emilio.

U bë baba në moshën 83-vjeçare, doktori i njohur bën

Ai tha: “Unë jam i vetëdijshëm se jeta nuk është e pafund. Unë e di se djalin e vogël do ta shoqëroj deri në një moment të caktuar. Derisa të ndodhë kjo, unë planifikoj të shijoj çdo ditë në maksimum.

Duke menduar për të ardhmen, Dr. Cormillot vazhdimisht lë mesazhe audio që djali i tij t’i dëgjojë në të ardhmen.

Ai tha: “Kjo do të thotë se edhe pse ai është një fëmijë, ka një numër telefoni me WhatsApp në të cilin unë regjistroj audio dhe i dërgoj video.

Ai tashmë ka dy djem të rritur, Renee dhe Adrian, dhe tre mbesa. Gruaja e tij e parë Monika Arborgast vdiq në vitin 2017.

Dr. Cormillot, i cili jeton në Argjentinë , u diagnostikua me kancer të zorrës së trashë në vitin 2012, por të gjitha gjurmët e tumorit u “zhdukën”  me operacion.

Çifti kanë treguar se si kanë punësuar një mësues privat të gjuhës kineze për djalin e tyre, tani nëntë muajsh.

Dr. Cormillot ka shkruar më shumë se njëqind punime shkencore të prezantuara në konferenca dhe revista ndërkombëtare dhe ka shkruar më shumë se 50 libra kryesisht mbi edukimin shëndetësor.

U bë baba në moshën 83-vjeçare, doktori i njohur bën

Më të lexuarat