BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Bota

U braktis në kosh të plehrave kur ishte foshnje, milioneri 31-vjeçar jep mesazhin e fortë për të gjithë

U braktis në kosh të plehrave kur ishte foshnje, milioneri

Sot është një sipërmarrës dhe milioner i telekomunikacionit, por 31-vjeçari Freddie Figgers, u braktis në një kosh plehrash nga nëna e tij kur ishte foshnjë.

Megjithatë, ai ka dhënë një këshillë për të gjithë ata që kanë ëndrra dhe besojnë se nuk kanë mundësi t’i bëjnë t’i realizojnë.  “Mos lejoni që rrethanat të përcaktojnë kush jeni.”, ishte mesazhi i Figgers, shkruan Uplifting.

Ai e mësoi lajmin e hidhur nga personi i cili e adoptoi, dhe që për shumë vite e kishte njohur si babain e tij.  “Nëna biologjike të hodhi. Betty (nëna që e ka rritur) dhe unë të gjetëm dhe ne nuk donim të dërgonim në jetimore, prandaj dhe vendosëm të birësonim. Ti je djali ynë”, i tha i ati Figgersit.

Kur babai i bleu për herë të parë kompjuter në moshën 9-vjeçare, Freddie filloi të ëndërronte dhe të improvizonte dhe të ndërtonte algoritme.

Pasioni i tij për teknologjinë lindi nga dhurata e tij e parë. Freddie Figgers iu dha një kompjuter për herë të parë në moshën 9-vjeçare.

Në moshën 12-vjeçare ai filloi punë një pikë për riparimin e kompjuterëve. Më pas në moshën 15-vjeçare Freggiers iu dha një mundësi punësimi për krijimin e një programi kompjuterik, i cili u pagua me 600.000 dollarë. Nga ky moment jeta e Freggiers shënoi një kthesë të madhe.