BREAKING NEWS

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe ka një lutje për të gjithë: Më është rikthyer sërish tumori në tru. Të mërkurën do duhet prapë me u përballë mes jetës edhe vdekjes!

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Bota

"U gjet në një 'çerdhe yjore'"/ Shkencëtarët në Hawai zbulojnë një nga planetët më të rinj që mund të shihet

"U gjet në një 'çerdhe yjore'"/

Një ekip ndërkombëtar hulumtues i udhëhequr nga Universiteti i Hawait në M?noa ka zbuluar një nga planetët më të rinj të vëzhguar ndonjëherë, duke vlerësuar se planeti është “disa herë më masiv” se Jupiteri.

Planeti i ri, i quajtur 2M0437b, u gjet në një “çerdhe yjore” dhe u krijua përafërsisht disa miliona vjet më parë – afërsisht në të njëjtën kohë kur ishujt kryesorë Hawai dolën nga oqeani. Ky zbulim i mrekullueshëm i shtohet një liste elitare të planetëve që ne mund t’i vëzhgojmë drejtpërdrejt me teleskopët tanë,” tha profesori në Unisersitetin e M?noas, Eric Gaidos.